Naše kávové výrobky jsou z kvalitní a časem prověřené
italské kávy Caffé Hardy. Rozdíl poznáte již při prvním ochutnání.

Dobrý den,
jmenuji se Marián Tomko a jsem výhradním distributorem italské kávy Caffé Hardy v České republice.

Na začátku září roku 2011 jsme otevřeli provozovnu Caffeterie Hardy přímo v centru Plzně. Tato kavárna se tak stala první originální kavárnou Caffé Hardy v České Republice a nyní nikdo z našich hostů už nemusí cestovat za kávou Hardy do mateřského Milána.

Hardy je společností s tradicí od roku 1954. Staví na stabilních základech ve své oblasti, ale zároveň neustále inovuje a vymýšlí nové kávové produkty. I proto je výhradním dodavatelem kávy milánského stadionu San Siro.

Není třeba chválit kvalitu produktů Hardy, stačí jen ochutnat. I Vy ji po krátké době rozpoznáte mezi stovkami jiných druhů kávy.

S pozdravem

Historie

  • Počátky kávy
  • Založení první kavárny v Itálii
  • Otevření první kavárny v Čechách
  • První šálek kávy Hardy
  • Otevření Caffeterie v Plzni

Počátky kávy (odkud káva pochází)

O tom, odkud vlastně káva pochází a kde se poprvé objevila, kolovaly po dlouhý čas nejrůznější historky a legendy. Jedna z legend praví, že blízko kláštera v Jemenu mladý pastýř pásl kozy, které patřily mnichům. V tom spatřil, jak jsou kozy znepokojené a téměř šíleně pobíhají kolem dokola po ukusování bobulí z nedalekého keře. Pastýř nasbíral několik těchto bobulí a přinesl je mnichům. Ti mu jeho příběh nevěřili, mysleli si, že příběh je výsledkem práce ďábla, pastýře vyhnali a bobule vhodili do ohně, kde se začaly pražit a vydávat intenzivní a příjemnou vůni.

Založení první kavárny v Itálii

V Evropě se káva objevila ve větším měřítku až počátkem 16. století a rychle si získala oblibu. Na západ se káva dostala přes Benátky, kde dle domněnek, v roce 1640 byla otevřena první kavárna, ač někteří lidé tvrdí, že prvenství drží Livorno. Každopádně úspěch se dostavil okamžitě, ať už se jedná o nápoj samotný či podnik. Brzy se káva rozšířila do každého italského města.

Otevření první kavárny v Čechách

Zapátráme-li v historických pramenech, zjistíme, že s kávou se jako první Češi seznámili na sklonku 16. století Heřman Černín z Chudenic a Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, kteří při svých cestách měli možnost poznat s jakou oblibou ho pijí Arabové a Turci. Trvalo ovšem více než sto let, než se káva dostala do povědomí širším vrstvám Pražanů.

První šálek kávy Hardy

Miláno v roce 1954. Je ráno na konci října. Ulice jsou zahaleny do mlhy. Bratři Majové jsou už brzy ráno za pultem svého podniku a trafiky v jednom v typické staré části Milána zvané “Giambellino”. Podávají kávu, briošky a “bianchini” – sklenku čepovaného bílého vína svým zákazníkům před začátkem pracovního dne v kancelářích a továrnách.

Jednoho sychravého, mlhavého rána před více než padesáti lety bratři Efrem a Lindo Majové přišli na nápad, že založí obchod s kávou: bude se jmenovat Hardy Coffee Company – „dovoz, pražení a prodej kvalitních směsí kávy“.

Otevření Caffeterie v Plzni

Dnes už nemusíte za výjimečnou chutí kávy Hardy do Milána. V září tohoto roku jsme pro Vás otevřeli pobočku Caffeterií Hardy přímo v centru Plzně. Naše kavárna se tak stala první originální kavárnou Café Hardy v České Republice. Stejně jako v Itálii, i my Vám můžeme nabídnout několik druhů speciální kávy, kterou Vám připraví naši baristé, kteří jsou vyškolení od certifikovaného lektora a zakladatele mistrovství baristů Roberta Trevisana. Naši baristé byli také zasvěceni do přípravy kávy v Caffé Hardy přímo v Miláně.

www.caffeteriahardy.cz

Kompletní nabídku Vám rádi předvedeme na osobní schůzce,
při které můžete naše kávy ochutnat!

Sjednat ochutnávkuPřihlaste se do našeho newsletteru a získejte partnerské výhody

Kontaktní informace

Caffé Hardy
Bezručova 11
301 00 Plzeň

Telefon
+420 774 555 575

E-mail
posta@mariantomko.cz

O provozovateli
Jsme plzeňská skupina podnikající v gastronomii od roku 2003. Naším cílem je poskytovat zákazníkům vysokou úroveň služeb a přiblížit jim pravou italskou atmosféru.